سلام ، به سایت فناوری ارتباطات پدیده خوش آمدید.

لوگو پدیده

شبکه اسلامشهر ، شبکه چهاردانگه ، پشتیبانی شبکه اسلامشهر

نمونه قرارداد پشتیبانی و مدیریت شبکه را با کلیک روی عکس زیر دریافت نمائید

طراحی و اجرای انواع شبکه های کابلی و بی سیم 

LAN – MAN – WAN

ارائه مشاوره تخصصی

ارائه‌ی راهکارهای خاص اینترنت برای سازمان‌ها و موسسات

نگهداری و خدمات شبکه

شبکه اسلامشهر , پشتیبانی شبکه اسلامشهر

شبکهٔ رایانه‌ای (به اختصار : شبکه) به اتصال دو یا چند دستگاه(مانند کامپیوتر،ساعت‌های

هوشمند،لپ‌تاپ،تلویزیون و…) که قابلیت انتقال اطلاعات بین خود را دارند شبکه رایانه‌ای

گفته می‌شود.

شبکه رایانه‌ای باعث تسهیل ارتباطات میان کاربران شده و اجازه می‌دهد کاربران منابع خود را

به اشتراک بگذارند.

پشتیبانی شبکه اسلامشهر
شبکه اسلامشهر
شبکه اسلامشهر

در یک محیط شبکه ای، هر کامپیوتر در شبکه می تواند به منابع سخت افزاری در شبکه دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کند، مانند چاپ یک سند به وسیله چاپگری که در شبکه به اشتراک گذاشته شده است.

اشتراک گذاری پرونده ها، داده‌ها و اطلاعات: در یک محیط شبکه ای، هر کاربر مجاز می تواند به داده‌ها و اطلاعاتی که بر روی رایانه‌های دیگر موجود در شبکه، ذخیره شده است دسترسی پیدا کند. قابلیت دسترسی به داده‌ها و اطلاعات در دستگاه‌های ذخیره سازی اشتراکی، از ویژگی‌های مهم بسیاری از شبکه‌های است.


اشتراک گذاری نرم افزارها:
 کاربرانی که به یک شبکه متصل اند، می توانند برنامه‌های کاربردی موجود روی کامپیوترهای راه دور را اجرا کنند.

خدمات شبکه در اسلامشهر
خدمات شبکه در اسلامشهر
خدمات شبکه در اسلامشهر

متصل بودن کامپیوترها یعنی از طریق یک رسانه فیزیکی مانند کابل، فیبر نوری، ماهواره‌ها و … به هم

وصل می‌باشند. دو شرط فوق شروط لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری می‌باشند اما شرط کافی برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری داشتن ارتباط و تبادل داده بین کامپیوترهاست.

این موضوع در بین متخصصین قلمرو شبکه مورد بحث است که آیا دو رایانه که با استفاده از نوعی از رسانه ارتباطی به یکدیگر متصل شده‌اند تشکیل یک شبکه می‌دهند. در این باره بعضی مطالعات می‌گویند که یک شبکه نیازمند دست کم ۳ رایانه متصل به هم است. یکی از این منابع با عنوان «ارتباطات راه دور: واژه‌نامه اصطلاحات ارتباطات راه دور»، یک شبکه رایانه‌ای را این طور تعریف می‌کند: «شبکه‌ای از گره‌های پردازشگر دیتا که جهت ارتباطات دیتا به یکدیگر متصل شده‌اند». در همین سند عبارت «شبکه» این طور تعریف شده‌است: «اتصال سه با چند نهاد ارتباطی». رایانه‌ای که به وسیله‌ای غیر رایانه‌ای متصل شده‌است (به عنوان نمونه از طریق ارتباط «اترنت» به یک پرینتر متصل شده‌است) ممکن است که یک شبکه رایانه‌ای به حساب آید، اگرچه این نوشتار به این نوع پیکربندی نمی‌پردازد.

شبکه چهاردانگه

این نوشتار از تعاریفی استفاده می‌کند که به دو یا چند رایانه متصل به هم نیازمند است تا تشکیل یک شبکه را بدهد. در مورد تعداد بیشتری رایانه که به هم متصل هستند عموماً توابع پایه‌ای مشترکی دیده می‌شود. از این بابت برای آنکه شبکه‌ای به وظیفه‌اش عمل کند، سه نیاز اولیه بایستی فراهم گردد، «اتصالات»، «ارتباطات» و «خدمات». اتصالات به بستر سخت‌افزاری اشاره دارد، ارتباطات به روشی اشاره می‌کند که بواسطه آن وسایل با یکدیگر صحبت کنند و خدمات آنهایی هستند که برای بقیه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته شده‌اند.

شبکه اسلامشهر

اگر صاحب شغلی هستید صفحه  طراحی سایت ما را نیز ببینید

 

طراحی سایت جنت آباد